Reduce colesterolul si trigliceridele, scade valorile colesterolului total, reduce proportia de colesterol „rau” (LDL), creste proportia de colesterol „bun” (HDL), scade trigliceridele, antioxidant
Acțiuni: Scade valorile colesterolului total, reduce proportia de colesterol „rau” (LDL), creste proportia de colesterol „bun” (HDL), scade trigliceridele, antioxidant.
Indicații (în baza studiilor științifice recunoscute internațional): Plantele din compozitia acestui produs se utilizează ca adjuvant în:
- valori ridicate ale colesterolului total si ale colesterolului HDL
- valori ridicate ale trigliceridelor
- ateroscleroza, arterita
- complicatii cardiovasculare ale diabetului
Compozitie:
- Cicoare (Cichorium intybus) extract 4:1 din radacina – 123,55mg
- Anghinare (Cynara scolymus) frunze pulbere – 123,55 mg
- Maslin (Olea europaea) extract hidroalcoolic (siliciu) din frunze cu 1-3% oleuropeina - 51,45 mg
- Troscot (Polygonum aviculare) parti aeriene pulbere - 25,725 mg
- Kelp (Fucus vesiculosus) pulbere - 25,725mg
- Capsula tare de gelatina
Administrare: De regulă, se iau 1-2 capsule de trei ori pe zi. O cură durează între 30 și 90 de zile, în funcție de necesități, fiind urmată de 10-21 de zile de pauză, după care administrarea se poate relua.
Precautii: Se administreaza cu prudenta in timpul sarcinii. In cazul diabeticilor insulinodependenti, administrarea se va face sub supreveghere medicala, pentru o eventuala ajustare a dozelor de insulina.
Contraindicații: Nu se cunosc
Prezentare: 30cps
Producator: Herbagetica